Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Serhat Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Nedir / Makale Nedir SEO Makalesi Nasıl Yazılır

Makale Nedir SEO Makalesi Nasıl Yazılır

5
(30)

Makale Nedir SEO Makalesi Nasıl Yazılır?

Makale bir web sitesinin anahtar kelimeler ve uygun başlıklar kullanılıp, aynı zamanda anahtar kelime ve başlıklı uyumlu olan bir içerikle SEO çalışması yapılırken kullanılan sayfa yazıları olmaktadır. Site için yazılan makale çeşitlerinde dikkat edilmesi gereken oldukça fazla husus olmaktadır. Aynı zamanda da bir web sitesinin geliştirilmesi için sitenin bloguna da makale yazılmaktadır. Bu durumda makale nedir sorusuna cevap olarak bir web sitesinin üst sıralara çıkması için arama motorlarının kriterlerine en uygun şekilde yazılmış ve düzenlenmiş sayfa yazıları olarak tanımlayabilmekteyiz. SEO uyumlu makale yazmanız bu konuda oldukça önemlidir. Makalelerin etkili olması ve arama motorlarının kriterlerine uyması oldukça fazla önem taşımaktadır. Bu sebeple ister siz yazın dilerseniz de makale yazması için bazı şirketler veya kişiler ile anlaşma yapın makale yazılırken SEO çalışmalarına ve arama motorlarının en beğeneceği şekilde makale yazmaya özen gösterilmelidir. Makaleler SEO çalışmalarında oldukça fazla önem taşıyan kriterlerdir ve SEO uzmanlarının çok fazla tercih ettiği iç SEO tekniklerinden en etkililer arasında SEO uyumlu makaleler yer almaktadır.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Olmalıdır?

Makalelerin SEO uyumlu olması için birçok kriter bulunmaktadır. İlk olarak en çok yapılan makale hatasından bahsedelim. En çok yapılan makale hatası çok fazla anahtar kelime kullanmaktadır. Çok fazla anahtar kelime kullandığınız takdirde arama motorları bunu spam olarak algılamaktadır ve SEO anlamında web sitesini kötü puanlar. En uygun anahtar kelime kullanımı ise 100 kelimede 1 sefer anahtar kelime kullanmaktır. Buna dikkat ettiğiniz takdirde ikinci dikkat etmeniz gereken kriter anahtar kelime ve başlığın içerikle uyumlu olmasıdır. İçerikle uyumlu olan anahtar kelime ve başlık kullandığınız takdirde kullanıcılara istediğini vermiş olursunuz. Kullanıcıların ihtiyacını karşılamak için SEO uyumlu makale yazdığınız takdirde bir kullanıcı web sitesine girdiğinde boş bir içerikle karşılaşmak yerine anahtar kelimeye uygun olarak bir içerik ile karşı karşıya geldiğinde oldukça güzel bir kullanıcı deneyimi yaşamış olmaktadır. SEO uyumlu makalelerde dikkat edilmesi gereken diğer hususlar ise kısaca doğru şekilde anahtar kelime kullanımı, içerik ile uyumlu anahtar kelime ve başlık kullanımı, anahtar kelimelerin ek almaması, anahtar kelimelerin cümlenin ve paragrafların ortasında kullanılması gibi birçok faktör bulunmaktadır. Bunlara dikkat edildiği takdirde Google başta olmak üzere bütün popüler arama motorları web sitesini oldukça iyi puanlar ve SEO çalışmalarına oldukça kolaylık sağlar.

Makalelerin SEO Çalışmasına Etkisi

Makale yazmak en etkili SEO teknikleri arasında yer almaktadır. Makale yazdınız fakat bir etki göremediyseniz SEO çalışması yapan kişi o makaleleri ne kadar doğru yazsa da anahtar kelime seçimi oldukça önemlidir. Makalelerinizin çok daha etkili olması için doğru bir anahtar kelime seçmeniz oldukça önemli bir husus olmaktadır. Aklınızda sizin de SEO makalesi nasıl yazılır gibi bir soru var ise doğru anahtar kelime seçimi bunun için en önemli husus olmaktadır. Örnek olarak sayfalarınızda yer alacak makalelerin bilgisayar gibi oldukça sık kullanılan ve rekabetin oldukça üst düzey olduğu bir kelime seçerseniz bu sizin için kötü olur. Onun yerine İstanbul bölgesinde en uygun bilgisayar gibi bir anahtar kelime seçtiğinizde hem bu sizin için daha iyi olacaktır hem de rekabetin daha az olduğu bir anahtar kelime seçtiğiniz için daha üst sıralara çıkmanız oldukça kolay olacaktır. Makaleler oldukça etkili bir iç SEO tekniği olup hem site sayfalarında hem de blog sayfalarında kullanılması gerekmektedir.

Alt Kategori: Nedir
Ana Kategori: Google

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 30

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Seonun Önemi Nedir

5 (11) Seonun Önemi Nedir Birçok site, blog, e-ticaret platformları için SEO en etkili takipçi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − ten =