Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Serhat Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Dijital Hizmetler / Sosyal Medya / Sosyal Medya Neden Önemlidir

Sosyal Medya Neden Önemlidir

5
(26)

Sosyal Medya Neden Önemlidir?

Sosyal medya sayesinde sizler de web siteniz hangi amaca hitap ederse etsin yeni ziyaretçiler ve müşteriler kazanabilirsiniz. Bu durumda önemli olan ziyaretçi kazanmak değil sitenize gelen kullanıcıları siteye bağımlı bir hale getirmektir. Sosyal medya platformlarında ve özellikle Twitter, Facebook gibi platformlarında en büyük yapılan yanlış backlink alma amacı ile bu sosyal medya platformlarını kullanmak olmaktadır. Sizler de sosyal medya neden önemlidir sorusunu soruyorsanız sosyal medya reklam açısından şirketler için önemlidir. Kullanıcılar için de oldukça farklı önemi bulunmaktadır. Sosyal medya sitelerinde çok büyük Pazar sahibi olan siteler yer almakta ve bu kadar büyük şirketlerin yönettiği sosyal medya platformlarında milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır. Bu da milyonlarca kullanıcı eşittir milyonlarca URL olmaktadır. Doğal olarak ta bu kadar fazla URL bulunduğu için backlink etkisi çok fazla düşmektedir. Sosyal medyadaki SEO açısından ilk amacınız içerik ve sayfanızı hızlı bir şekilde indexletip ardından kullanıcılara sunmak olmalıdır.

Kullanıcılarınızı arttırmak için sosyal medya kullanırken bazı topluluk ve gruplara katılın. Paylaşımlar yapın ve unutmayınız ki takipçileriniz olmadan ve içeriğiniz çok daha fazla büyük kitleye hitap etmeden ve yayılmadan bu platformlardan yeterince yararlanamazsınız. Sosyal medya hesap adlarının site isminiz ile aynı olmasına özen göstermelisiniz. Bilinirlik ve marka olma açısından bu oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Sosyal Medya ve SEO

Sosyal medya oldukça büyük bir güç olmaktadır. Sosyal medyanın gücünü hepimiz bilmekteyiz ve doğru stratejiler ile reklam yapılması gerekilmektedir. Sosyal medya uzmanları bu konuda web siteniz için destek olmaktadır. Sosyal medya unutmayınız ki büyük bir güçtür ve sosyal medya doğru kullanımda sizi oldukça fazla büyütebileceği gibi hatalarınızda da veya yanlış kullanımda sizi düşürmesi de oldukça olası bir durum olmaktadır. Günümüzde sosyal medya kullanmanın avantajları arasında ilk sırada reklam olmaktadır. Sosyal medya uzmanları tarafından veya iyi bir şekilde sosyal medya yönetimi yapılır ise hedef şirket oldukça büyüyebilir. Sosyal medya sayesinde satışlarını arttıran ve şirketini çok daha fazla büyüten çok kişi bulunmaktadır.

Kampanya ve duyurularınızı sosyal medya üzerinden yapıp sizler de etkinliklerinizi arttırabilirsiniz. Paylaştığınız içeriklerin başlıklarını oldukça özenle seçiniz ve dikkat çeken okuma ile istek uyandıran başlık tercihi yapınız. Unutmayınız ki internet platformunda bir kullanıcı için ilk izlenim her zaman çok büyük bir öneme sahiptir. Kullanıcının ilgisini en iyi şekilde çekecek bir reklam ve paylaşımlar yapmalısınız. Ücretsiz hizmet veya sunduğunuz servislerinizi kesinlikle sosyal medya hesaplarınızda tanıtın ve sürekli paylaşın. Sosyal medyadan gelen ziyaretçileri sitenizde ne kadar uzun sürede tutabilirseniz sitede geçirilen zaman açısından değerlerinizin artmasında ve Google açısından da sitede kalma süresi açısından da faydası olacaktır.

Sosyal Medya Kullanıcıları ve Şirketler

İlk olarak sosyal medya kullanıcıları 3 gruba ayrılmaktadır. Topluluklar, gruplar, bireysel olan kullanıcılar ve şirketler olmaktadır. Ülkemizde sosyal medya kullanıcılarının çok büyük bir kısmı genelde vakit geçirmek isteyen kullanıcılar olmaktadır. Günümüzde sosyal medyanın önemi aslında şirketler için olmaktadır. Sosyal medya şirketlerin yeni pazarlama hedeflerinde oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Sosyal medyayı şirketler genellikle bazı ajanslar yardımı ilk ve sosyal medya uzmanları aracılığı ile yürütmektedir. Birçok kurumsal şirketin sosyal medya aracılığı ve doğru kullanımı sayesinde ciddi bir başarısı bulunmaktadır. Başarılı satışların yanında hizmet konusunda sıkıntı yaşayan şirketler sosyal medya tarafından anında eleştiri almaktadır ve bu işten nasibini sonuna kadar almaktadır.

Alt Kategori: Sosyal Medya
Ana Kategori: Dijital Hizmetler

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 26

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Trendyol Entegrasyonu

5 (27) Trendyol Entegrasyonu Elinizde bulunan API veya XML dosyaları aracılığıyla rahatlıkla yapılabilmesiyle birlikte faydaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 8 =