Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Ahmet Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Dijital Hizmetler / Sosyal Medya / Sosyal Medyanın E Ticaret için kullanımı Hakkında Bilgilendirme

Sosyal Medyanın E Ticaret için kullanımı Hakkında Bilgilendirme

5
(24)

Sosyal Medyanın E ticaret İçin Kullanımı Hakkında Bilgilendirme

Birçok kurumsal şirketin sosyal medya ile oldukça fazla başarısı bulunmaktadır. Bazı şirketler sosyal medyayı iyi kullandığı için ciddi satış başarıları elde etmiştir. Başarılı satışlarının yanında hizmet konusunda müşterilerine bir sıkıntı yaşatan şirketler sosyal medya kullanıcıları tarafından oldukça kötü yorumlar ve eleştiriler ile nasibini almaktadır. Bu sebeple sosyal medyanın doğru kullanımı oldukça önemli olmaktadır. SEO uzmanları dış SEO teknikleri ile web sitelerini üst sıraya çıkarırken sosyal medyanın gücünün farkında olmaktadır. Günümüzde sosyal medyanın e ticaret için kullanımı oldukça artmış olmaktadır. Bu sebepten ötürü sosyal medya platformlarında en iyi şekilde aktif olmak ve reklam çalışmaları en etkili dış SEO teknikleri arasında yer almaktadır. Sizler de web siteniz adına sosyal medyayı doğru bir şekilde kullanırsanız ve yönetirseniz eğer markanızın, firmanızın veya web sitenizin ismini çok fazla kullanıcıya ve potansiyel müşterilere duyurabilirsiniz.

Şirketlerin yol haritalarını, stratejilerini iyi bir şekil belirlemeleri, satışa yönlendirecek sayfalarını ve uygulamalarını da oldukça kaliteli bir biçimde müşterilerinin istek ve ihtiyaç taleplerine uygun olarak hazırlamaları gerekmektedir. Bir kullanıcıyı etkilemek ve sitenizde daha fazla zaman geçirip alışveriş yapması için ilgisini çekmeniz gerekmektedir. E ticaret siteniz için bu oldukça önemli olup müşterilerinizin dikkatini ve ilgisini ilk izlenimi iyi yaparak çekebilmektesiniz. Bir kullanıcı 5 saniyelik bir karar aşamasından geçmektedir. Sizi tercih etmesi için ilk 5 ila 10 saniye oldukça önemli olmaktadır.

Sosyal Medyanın E ticaret Siteleri İçin Avantajları

Büyük bir platform olan internet ortamında çok daha geniş kitlelere ulaşmak amacı ile farklı teknikler kullanılarak yürütülen bu yeni nesil tanıtım yöntemlerinin hepsine sosyal medya pazarlaması denmektedir. Yeni nesil pazarlama araçları arasında yer alan sosyal medya ile interaktif iletişimin gücünden sonuna kadar faydalanıp sizler de web siteniz için çok karlı dönüşler alabilmektesiniz. Twitter, İnstagram, Facebook, gibi çok büyük sosyal mecralar aracılığı ile farklı stratejiler ile pazarlamasını yaparak tüketiciler ile buluşturabilmektesiniz. Sosyal medya aracılığı ilet yaptığınız her doğru tanıtılmış reklam, etkinlik, ürün tanıtımı ve kampanyalar ekonomik ve geri dönüşümü oldukça yüksek olan reklamlar olmaktadır. Sosyal medya platformunun da oldukça uygun bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Sizin e ticaret siteniz için en uygun olan platformu seçmelisiniz. Etkinliklerinizi kampanyalarınızı müşterileriniz ile buluşturup satışlarınızı doğru stratejiler ile arttırabilirsiniz.

Hangi Sosyal Medya Platformunu Kullanmalısınız?

İlk olarak şunu belirtmeliyiz ki her firmanın her sosyal medya platformunda olması şart değildir. Doğru ve sürekli kullanımı olmayacak pasif ve etkin olmayan sosyal medya hesapları markanıza çok fazla negatif etki yaratacaktır. Aynı zamanda da ekstra bir maliyete ve şirketiniz için de zaman kaybına yola açacaktır.  Şirketinizi en iyi şekilde ifade edecek ve hizmetinizin, ürünlerinizin doğasına uygun olan ve doğru bir sosyal medya platformu seçmeniz oldukça önemli olmaktadır. Örnek olarak bir giyim markanız var ise ve tekstil alanında gelişmek istiyorsanız İnstagram sosyal medya platformunu kullanmanız faydalı olacaktır. Günümüzde sosyal medya e ticaret sitesi arasındaki ilişki oldukça kuvvetli olmaktadır. İnstagram bir fotoğraf paylaşım platformu olduğu için giyim markanızın her türlü ürün tanıtımını ve benzeri olan hizmetlerinizi sergileyebilmektesiniz. Bir başka örnek ise bir oyun sektöründe ürün satan bir firmaysanız eğer sizin tercih edeceğiniz sosyal medya platformu Youtube olmalıdır. Çünkü ürünlerinizi orada daha iyi tanıtabilir ve size hitap eden kitleyi orada bulmanız mümkündür.

Alt Kategori: Sosyal Medya
Ana Kategori: Dijital Hizmetler

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 24

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

WordPress SEO Altyapısı İyimi

5 (27) WordPress Altyapısı İyi Mi? Wordpres SEO altyapısı en gelişmiş yazılımlar arasında yer almaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − seventeen =