Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Fırat Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Dijital Hizmetler / Entegrasyon / Trendyol Entegrasyonu

Trendyol Entegrasyonu

5
(27)

Trendyol Entegrasyonu

Elinizde bulunan API veya XML dosyaları aracılığıyla rahatlıkla yapılabilmesiyle birlikte faydaları oldukça fazla olan entegrasyon tek bir panel ile yönetilebilmektedir. Trendyol entegrasyonu yapabilmek için trendyol ile size bu hizmeti sunan şirket arasında bir anlaşma olması gerekmektedir. Ürünlerinizin kayıtlarının rahatlıkla yapılması için e-ticaret sitesinin özellikleri trendyol içinde geçerli olması gerekmektedir. Bu sayede kategorilere bölünmüş ürünlerin özellikleri ve satış fiyatlarına göre kullanıcı paneli üzerinden rahatlıkla ayarlanması sağlanabilmektedir. Bunlarla birlikte satış işlemleri rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Sanal poslar ile birlikte gerçekleştirilen otomatik satış işlemleri dışında farklı ödeme sistemlerinin tanımlanmasıyla imkânlar artmaktadır. Ayrıca bu işlemleri tamamlamanız halinde ürünleriniz otomatik olarak sistemden sizin seçtiğiniz şekilde sunulacaktır.

Tredyol Entegrasyonu Nasıl Kullanılır?

Kayıt işlemlerinin ardından yapılan trendyol entegrasyonu ile kullanıcı paneli kullanımı yeterli olmaktadır. Bütün gerekli işlemler panel üzerinden yapılırken aynı zamanda verilerin getirileri de otomatik olarak gerçekleşmektedir. Sitede listelenen ürünlerin, stoklar hakkındaki gerekli bilgiler, satış bilgileri bir gün sonra panel aracılığıyla görüntülenebilmektedir. Trendyol entegrasyonu yapılabilmesi için öncelikle Trendyol ile tedarikçi şirket arasında bir anlaşma yapılması gerekmektedir. Ayrıca firmalara ait ‘’APi’’ hesabı açılması gerekmektedir. Trendyol’un verdiği api bilgileri, sisteme girilmesiyle ürünlerinizin tanıtımları rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede ürünlerinizin bütün bilgilerinin içerisinde bulunduğu kaynak dosyaları onaylanmaktadır. XML ya da Excel dosyalarının sonlanması durumunda, ürünlerin listelemeleri düzenlenmektedir. Ürünlerin açıklamaları ve fiyat bilgileri de bu kısımda girilmektedir. Bu işlemlerin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından belirtilen şartlara uygun olacak şekilde tüm satış işlemleri de doğru bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Her şeyin otomatik olduğu Trendyol entegrasyonu aracılığıyla ürünlerin bütün özellikleri doğru bir şekilde yansıtılmaktadır. Ürününüzün takibini 7/24 yapabilmenizle birlikte, satışa yönelik bütün analiz verileri sizlere sunulmaktadır. Ayrıca satış politikalarının değişiklik göstermesi ya da fiyatlarda indirim uygulanması söz konusu olabilmektedir. Trendyol entegrasyonu nasıl yapılır sorusuna bu şekilde rahatlıkla cevap almış olursunuz. Ayrıca bu süreç içerisinde gerçekleştirilen işlemler sonucunda firmanıza ait ürünlerin satışları trendyol entegrasyonu aracılığıyla rahatça sağlanmış olur. Rahat kullanımı sayesinde birçok veriye rahatlıkla erişim sunması sayesinde entegrasyon avantajları arasında bulunmaktadır.

Entegrasyon Süreci Nasıl İşler?

Öncelikle ürün gönderilir, ürünlerin trendyol üzerinden satışı sağlanabilmesi için öncelikle trendyol katalog sistemine iletilmesi gerekmektedir. Trendyol sistemine aktarılan ürünleriniz ilk başta bir onay süreci içerisine dâhil olur. Bir takım kontroller yapıldıktan sonra onaylandıktan sonra ürünleriniz yayınlanır. Bu yolu izlerseniz eğer trendyol e-ticaret entegrasyonu konusuna rahatlıkla dâhil olursunuz. Ürünlerinizi trendyol sistemine aktardıktan sonra görsel, başlık ve içerik gibi bilgileri rahatlıkla güncelleyebilirsiniz. Stok ve fiyat konusu dışında güncelleyeceğiniz bilgiler kategori sorumlusunun onaylaması sonrasında canlı ortama yansımasına olanak sağlayacaktır. Ürünlerinizin trendyol üzerinden satışa çıktıktan sonra, rahatlıkla stok ya da fiyat konusunda güncelleme yapabilirsiniz. Sonrasında satışı sürmekte olan ürünlerinizin siparişi doğrultusunda kendi ERP sisteminize kolayca aktarabilirsiniz. Böylelikle müşterinizin bir butikten vereceği siparişlerin hepsinin tek bir kargo entegrasyon kodu altında işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Müşterinizin sipariş verdiği ürününüz konusunda tedarik sorunu yaşıyorsanız, uygulanması gereken metotları izleyerek tedarik edememe bildirimini müşterilerinizi ileterek ürünlerinizin iptalini gerçekleştirebilirsiniz. İptali gerçekleşen ürünlerinizin devam eden bir sipariş bulunuyorsa eğer, bu ürünler tekrar paketlenerek yeni bir sipariş paketi oluşturulmuş olunur. Trendyol e-ticaret entegrasyonu sayesinde trendyol sistemi aracılığıyla ürünün bilgileri dâhil olan birçok veriyi barındıran e-fatura mailleri sipariş eden müşterilerin e-posta adreslerine teslim edilir. Fakat e-fatura bir dosya halinde değil de bir link şeklinde size iletildiyse, trendyol’a bildirmeniz dahilinde faturayı müşterilere otomatik olarak iletir.

Alt Kategori: Entegrasyon
Ana Kategori: Dijital Hizmetler

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 27

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Hepsi Burada Entegrasyonu

5 (27) Hepsiburada Entegrasyonu Zamanın ilerlemesiyle birlikte teknoloji hızla gelişmektedir. Bununla birlikte insanlar internete her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 4 =